Prezydent Krakowa odwołał dyrektora ZIKiT

Prezydent Krakowa odwołał dziś Jana Tajstera ze stanowiska dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Powołanie Jana Tajstera na to stanowisko od początku spotkało się ze sprzeciwem dużej części radnych miasta Krakowa.

Podnoszono argument, iż w sądach złożono obecnie przeciw niemu 13 aktów oskarżenia. Dotyczą one m.in. mobbingu oraz korupcji.

Powołanie Jana Tajstera nie jest sprawą odosobnioną. To przykład patologii polityki personalnej jaką w Krakowie prowadzi koalicja prezydenta Majchrowskiego i radnych PO – powiedział szef klubu PiS w Radzie Miasta Krakowa Włodzimierz Pietrus.

– My, jako PiS i klub radnych miasta, od samego początku naciskaliśmy, żeby nie powoływać pana Tajstera na stanowisko dyrektora ZIKiT. Byliśmy w tej sprawie konsekwentni i myślę, że przy pomocy opinii społecznej w Krakowie wymogliśmy pośrednio na władzach miasta tą właściwą decyzję. Jeżeli ktoś zapoznał się ze szczegółami, nawet jeżeli nie mieszkał w Krakowie, to wie, ze ludzie w spółkach miejskich są obsadzani nie według klucza merytorycznego, jak powinno być, ale często partyjnego – wskazał  Włodzimierz Pietrus.

Jan Tajster został mianowany dyrektorem Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie tydzień temu. Wcześniej sprawował m.in. funkcję dyrektora Zarządu Dróg i Transportu w Krakowie.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl