fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Prezydent i szef MON z wizytą w 21. Brygadzie Strzelców Podhalańskich

Prezydent Andrzej Duda oraz szef MON-u Mariusz Błaszczak złożyli wizytę w 21. Brygadzie Strzelców Podhalańskich szkolącej się na poligonie w Orzyszu.

Wizyta jest związana z zakończeniem ćwiczeń DRAGON 19 oraz objęciem w przyszłym roku przez Polskę dowodzenia tzw. szpicą NATO. Jej dowództwo będą stanowić żołnierze 21. Brygady.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że podstawowym obowiązkiem władz oraz żołnierzy jest zapewnienie bezpieczeństwa i spokojnego życia naszym obywatelom.

– To jest nasz najwyższy i najświętszy obowiązek – służyć ludziom, stojąc na straży bezpieczeństwa granic RP, ich domów, mienia, tego, co dla nich najważniejsze i co decyduje o tym, czy państwo jest państwem silnym, bezpiecznym i czy jest państwem dostatniego, spokojnego życia. Zrealizowania tych wielkich obowiązków życzę panom generałom i całemu korpusowi generalicji – powiedział prezydent.

Minister obrony Mariusz Błaszczak zwrócił w tym kontekście uwagę, że nasza pozycja w Sojuszu Północnoatlantyckim rośnie.

– To wszystko świadczy o tym, że stopniowo odchodzimy od tych wszystkich praktyk, które powodowały, że Polska była przedmiotem w kwestiach polityki zagranicznej i obronności, a staje się podmiotem, ważnym państwem na mapie światowego bezpieczeństwa – podkreślił.

Podczas wizyty prezydent Andrzej Duda wręczył nominacje generalskie oficerom, m.in. na stopień generała dywizji mianowany został generał brygady Piotr Błazeusz. Szef Sztabu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych już niedługo zacznie misję w kwaterze głównej NATO.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl