Prezydent elekt przekazał Dudabus Beacie Szydło

Prezydent elekt Andrzej Duda symbolicznie przekazał Beacie Szydło autobus, którym kandydatka PiSu na premiera wyrusza dziś w trasę po Polsce.

Powiedział, że ten polski autobus stał się symbolem spotkań ze zwykłymi ludźmi, które odbywały się w czasie kampanii prezydenckiej.

– Ten autobus dzisiaj – już nie jako kandydat, ale jako ten, co do którego moi rodacy, wyborcy podjęli decyzję – przekazuję symbolicznie dawnej szefowej mojego sztabu – pani prezes Beacie Szydło – mówił Andrzej Duda.

Wiceprezes PiS-u, poseł Beata Szydło, powiedziała, że jej podróż po kraju będzie największą debatą z Polakami.

– Chcę jechać, chcę się spotykać, chcę rozmawiać z każdym. Każdy w Polsce zasługuje na rozmowę i na to, żeby go wysłuchać, ale też moim obowiązkiem i obowiązkiem wszystkich polityków jest słuchanie Polaków. Tego słuchania i dialogu dziś w Polsce brakuje. Jeżeli będziemy potrafili razem ze sobą rozmawiać, spotkać się na drodze, porozmawiać, uszanować zdanie każdego – bardzo często różnimy się w swoich poglądach i mamy do tego prawo i niech tak będzie – to jest siła demokracji i siła tego, żeby w Polsce dobrze się działo. Jeżeli będziemy potrafili wyciągać wnioski, szanować naszych rozmówców, to sprawy w Polsce mogą iść w zupełnie innym kierunku – w kierunku, o którym dziś marzą Polacy – podkreśliła Beata Szydło.

Dziś o godz. 11.00 Beata Szydło ma się spotkać z mieszkańcami Pułtuska, a o 12.30 z rolnikami we wsi Karniewo. Po południu tzw. Szydłobus dotrze do Ostrołęki i Ostrowi Mazowieckiej.

Beatę Szydło jako kandydatkę PiS-u na premiera przedstawił prezes partii Jarosław Kaczyński w sobotę podczas konwencji w Warszawie.

Sama kandydatka zapowiedziała, że gdy obejmie urząd premiera RP będzie podejmować działania m.in. na rzecz obniżenia wieku emerytalnego, podniesienia kwoty wolnej od podatku a także stworzenia programu dofinansowania dla rodzin.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl