fot. prezydent.pl

Prezydent Duda: W Święto Niepodległości bądźmy razem

W Święto Niepodległości bądźmy razem – zaapelował prezydent Andrzej Duda w specjalnym przesłaniu. „Dziękuję tym, którzy pójdą razem w warszawskim Marszu Niepodległości, i tym, którzy na głównych placach miast i wsi w całym kraju wyśpiewają miłość ojczyzny” – podkreślił.

Przesłanie szefa państwa polskiego zostało w piątek opublikowane na stronie Kancelarii Prezydenta.

„Jedenasty listopada, kiedy wspominamy odrodzenie wolnej Polski w roku 1918, to jeden z najważniejszych dni w życiu naszej wspólnoty. To dzień wielkiej radości i dumy z własnego suwerennego państwa, które jest najwyższym dobrem naszego narodu” – zaznaczył Andrzej Duda.

Jak wskazał prezydent, tego dnia na siedzibach instytucji publicznych i domach rodzinnych wywieszamy flagi państwowe.

„Bierzemy udział w uroczystościach oficjalnych i manifestacjach zwoływanych przez organizacje społeczne. Bardzo się cieszę, że to radosne świętowanie coraz częściej przybiera też formę zbiorowego śpiewania pieśni patriotycznych” – napisał Andrzej Duda.

Szef państwa polskiego wszystkie te sposoby czczenia Narodowego Święta Niepodległości uważa za ogromnie ważne, cenne i potrzebne.

„Dlatego chcę dzisiaj z serca podziękować każdemu, kto – wedle własnego upodobania i możliwości – włącza się w obchody. Dziękuję za kwiaty składane pod pomnikami bohaterów narodowych i w innych miejscach pamięci. Dziękuję tym, którzy pójdą razem w warszawskim Marszu Niepodległości, i tym, którzy na głównych placach miast i wsi w całym kraju wyśpiewają miłość ojczyzny” – akcentował prezydent.

„Dziękuję za to, że wszyscy mamy w sercach Polskę. Bądźmy tego dnia razem – dla ojczyzny” – zaapelował Andrzej Duda.

PAP/RIRM

drukuj