Prezydent Duda odznaczył Naczelnego Dowódcę Sił NATO w Europie

Prezydent Polski Andrzej Duda odznaczył Naczelnego Dowódcę Sił NATO w Europie, gen. Curtisa Scaparrottiego, Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Po południu Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP oraz dowódca sił Sojuszu w Europie wezmą udział w oficjalnym powitaniu Batalionowej Grupy NATO. Zadaniem grupy jest wzmocnienie wschodniej flanki Sojuszu. Na jej czele stoją Amerykanie.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że obecność sił NATO w Polsce jest wzmocnieniem naszego bezpieczeństwa.

Z ogromną satysfakcją przyjmujemy obecność Sojuszu Północnoatlantyckiego jako wyraz absolutnego wzmocnienia bezpieczeństwa naszego kraju w trudnej sytuacji, jaka jest dzisiaj w Europie i na świecie. Chciałbym podkreślić, że jesteśmy poważnym członkiem Sojuszu, który rozumie, że poza kwestią naszego bezpieczeństwa, pojętego bezpośrednio jako wzmacnianie bezpieczeństwa Polski na miejscu, jest jeszcze kwestia budowy przez Sojusz, a także i przez nas, bezpieczeństwa w przestrzeni ogólnoświatowej, czyli tego, o czym mówiliśmy jako gospodarze szczytu NATO, jako „polityka 360 stopni” – powiedział polski prezydent.

Uroczystość powitania Batalionowej Grupy NATO odbędzie się na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu. Oprócz Amerykanów, Brytyjczyków i Rumunów w skład grupy wchodzą także żołnierze z Chorwacji.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl