fot. PAP/Leszek Szymański

Prezydent Bułgarii: Razem z Polską będziemy wspierać wschodnią flankę NATO

Agresja Rosji na Ukrainę to wojna, która nie powinna mieć miejsca, bezpieczeństwo europejskie nie jest już pewne; razem z Polską będziemy wspierać wschodnią flankę NATO – mówił prezydent Bułgarii, Rumen Radew, po spotkaniu w Sofii z prezydentem Andrzejem Dudą.

Prezydent Bułgarii mówił na wspólnej z prezydentem Andrzejem Dudą konferencji prasowej o rosyjskiej agresji na Ukrainie.

„Jest to wojna, która jest niedopuszczalna i nie powinna mieć miejsca” – stwierdził.

„Wojna przyczynia się do wielu szkód, wielu ludzi cierpi z tego powodu. Oczywiście wpływa na to, że nie ma bezpieczeństwa w Europie. Federacja Rosyjska, która w sposób definitywny pokazuje agresję, wpływa na bezpieczeństwo europejskie, które nie jest już pewne” – mówił Rumen Radew.

„Razem z Polską będziemy wspierać wschodnią flankę NATO. Będziemy stopniowo wprowadzać projekty i plany, które będą realizowane na flance wschodniej” – podsumował bułgarski prezydent.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl