fot. prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda złożył życzenia Szczepanowi Siekierce z okazji 90. urodzin

Serdeczne gratulacje, życzenia pomyślności oraz wyrazy szacunku i podziękowania za patriotyczną służbę Ojczyźnie – napisał prezydent Andrzej Duda liście do Szczepana Siekierki z okazji 90. urodzin działacza kresowego.

Prezydent skierował list z życzeniami do Szczepana Siekierki w rocznicę 90. urodzin jubilata – aktywnego działacza kresowego, wieloletniego szefa Stowarzyszenia Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów, odznaczonego nagrodą Kustosza Pamięci Narodowej [zobacz więcej]. 

„Z okazji pięknego jubileuszu 90. rocznicy Pańskich urodzin składam Panu serdeczne gratulacje i życzenia pomyślności. Proszę przyjąć również wyrazy szacunku oraz wielkie podziękowanie za wszystko, co swoją patriotyczną służbą przez tak długie lata ofiarował Pan i nadal niesie Pan w darze naszej Ojczyźnie” – napisał prezydent.

Prezydent wskazał, że to dzięki ludziom takim jak Szczepan Siekierka „nieugięcie kierującym się w życiowych działaniach dewizą +Bóg-Honor-Ojczyzna+ – niepodległa Rzeczpospolita zawdzięcza swój dziejowy sukces, trwanie i rozwój”.

„W imieniu Rzeczypospolitej pragnę wyrazić Panu głęboką wdzięczność za to, że nieprzerwanie od wielu lat pozostaje Pan świadkiem prawdy o zbrodni wołyńskiej. Swoją działalnością społeczną i edukacyjną, licznymi publikacjami i zaangażowaniem w sympozja naukowe upowszechnia Pan wiedzę o tej tragedii, która wciąż domaga się pełnego odsłonięcia oraz rozliczenia” – napisał Andrzej Duda.

Prezydent Duda podkreślił, że Szczepan Siekierka jako kilkunastolatek walczył w Szeregach Armii Krajowej i był członkiem samoobrony broniącej Polaków przed napaścią ukraińskich nacjonalistów.

Andrzej Duda zwrócił też uwagę, że Siekierka jako „długoletni Prezes Stowarzyszenia Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów oddaje wybitne zasługi Polsce, pogłębiając historyczną samoświadomość naszego narodu i przeciwdziałając fałszowaniu informacji dotyczących trudnych wątków w relacjach polsko-ukraińskich.

„Raz jeszcze dziękuję za Pańską służbę publiczną, za wszystkie dowody ofiarnego patriotyzmu. Proszę przyjąć życzenia dobrego zdrowia, wielu sił, niesłabnącej energii i pogody ducha, a także kolejnych ważnych dokonań. Serdeczne słowa kieruję również do Pana najbliższych, do przyjaciół i współpracowników, którzy uczestniczą w świętowaniu Pańskiego jubileuszu” – dodał prezydent.

PAP/RIRM

drukuj