fot. PAP/Wojtek Jargiło

Prezydent Andrzej Duda zachęca do kupowania polskich towarów

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda spotkał się po południu z mieszkańcami Starachowic. W trakcie przemówienia mówił m.in. o patriotyzmie gospodarczym.

– Zachęcam państwa do tego, żeby zwłaszcza teraz, kiedy chcemy wyjść z epidemii koronawirusa – kupować polskie towary. Szukać w sklepach towarów z kodem „590”, bo to znaczy, że towar jest towarem polskim, wyprodukowanym w naszym kraju. Jeżeli kod kreskowy zaczyna się od „590”, oznacza to, że to jest nasze – polskie – akcentował szef państwa polskiego.

Prezydent dodał, że kupując oznaczone w ten sposób towary spożywcze wspieramy polską gospodarkę.

– Kupuj polskie towary, to jest podstawowa rzecz, bo w ten sposób, kupując produkty spożywcze, wspieramy nasz przemysł. Wspieramy przede wszystkim naszych rolników, którzy zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe – mówił Andrzej Duda.

Szef państwa polskiego zapewniał też, że dopóki jest prezydentem, na pewno będą funkcjonowały wszystkie programy prorodzinne i prospołeczne, takie jak 500 plus, czy 13 emerytura.

Wieczorem Andrzej Duda weźmie udział w Końskich w woj. Świętokrzyskim w debacie prezydenckiej organizowanej przez TVP. Wydarzenie będą Państwo mogli śledzić od 21.00 za pośrednictwem TV Trwam.

RIRM

drukuj