fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezydent Andrzej Duda wręczył nominację na stopień nadbrygadiera dolnośląskiemu komendantowi Państwowej Straży Pożarnej  

Prezydent Andrzej Duda nadał stopień nadbrygadiera starszemu brygadierowi Adamowi Koniecznemu. Uroczystość wręczenia nominacji Dolnośląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej odbyła się dziś w Pałacu Prezydenckim.

W wydarzeniu wzięło udział m.in. kierownictwo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracyjnych, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa i Straży Granicznej.

To nie jest żaden szybki awans, ale dobrze wysłużony i zasłużony – powiedział szef państwa polskiego zwracając się do nadbrygadiera Adama Koniecznego. To nie jest zwykła służba, to poświęcenie i ryzykowanie życia – dodał prezydent Andrzej Duda.

– Bardzo serdecznie dziękuję, Panie Generale, za tak doskonałe dotychczasowe pełnienie tej służby w tym niezwykle mocnym i wielką tradycją służby strażackiej okrytym regionie, jakim jest Dolny Śląsk. Przecież tam ta służba strażacka trwa od stuleci i ma niezwykle ugruntowaną tradycję. To, żeby tam ją dobrze wykonywać i jeżeli jest ona dobrze wykonywana zarazem świadczy absolutnie o jej jakości. Za to z całego serca dziękuję i o to proszę. Wiem, że wykonujecie ją Państwo nie tylko u siebie, ale nie tak dawno pomagaliście w czasie pożarów w Niemczech, wcześniej w czasie pożarów w Szwecji i wszędzie ludzie są pod wrażeniem. Także koledzy i koleżanki po fachu są pod wrażeniem tego, jak bardzo dobrze jesteście przygotowani – wskazał szef państwa polskiego.

Zgodnie z Ustawą o Państwowej Straży Pożarnej stopień nadbrygadiera i generała brygadiera nadaje Prezydent RP na wniosek ministra właściwego do spraw wewnętrznych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl