fot. PAP/Przemysław Piątkowski

Prezydent Andrzej Duda ogłosi główne kierunki rozwoju Sił Zbrojnych RP na lata 2025-2039

Prezydent Andrzej Duda wyda dziś główne kierunki rozwoju Sił Zbrojnych RP na lata 2025-2039. Poinformował o tym szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Jak wskazał Jacek Siewiera, w nowym cyklu programowania armia rozwijać się będzie wielodomenowo z zaawansowanymi zdolnościami cyber i space oraz uwzględnieniem bezpieczeństwa żołnierza.

Wydanie głównych kierunków rozwoju Sił Zbrojnych RP na lata 2025-2039 będzie miało miejsce na poligonie w Orzyszu w towarzystwie szefa MON, wicepremiera Mariusza Błaszczaka. Politycy będą tam obserwować strzelania z koreańskich czołgów K2 i armatohaubic K9.

Główne kierunki rozwoju sił zbrojnych to dokument niejawny, a jego podstawą są m.in. wytyczne zawarte w Strategii Bezpieczeństwa Narodowego RP.

Ich rozwinięciem będą szczegółowe kierunki przebudowy i modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP na lata 2025-2039.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl