Prezydent Andrzej Duda: Harcerzem pozostajesz do końca życia

Jak już przyjdzie ten dzień, że zdejmiesz mundur, przestaniesz być czynnym harcerzem, to w sercu nim pozostajesz do końca życia; to jest czas, który wypala ślad w sercu – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z harcerzami z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

Jeszcze nie wiecie, bo jeszcze macie mundury, ale to jest tak, że jak już później przyjdzie ten dzień, że zdejmiesz mundur, że przestaniesz być czynnym harcerzem, to w sercu harcerzem pozostajesz do końca życia, bo to jest taki czas w życiu człowieka, który wypala ten ślad w sercu – zwrócił się do harcerzy podczas uroczystości prezydent Andrzej Duda.

Bardzo dziękuję, że zechcieliście dzisiaj, w tym tak niezwykle ważnym dla harcerzy dniu, przybyć tutaj do Warszawy, do Pałacu Prezydenckiego, do prezydenta, który zdecydował się – uważając to za wielki zaszczyt i wielką dla siebie przyjemność – być protektorem, patronem wszystkich polskich harcerzy – mówił prezydent.

Dziękuję, że wszyscy razem tutaj dzisiaj jesteście, tworząc wielką wspólnotę właśnie dobrej, braterskiej, harcerskiej myśli – podkreślił.

Wcześniej Andrzej Duda rozpalił harcerską watrę na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego.

Druhowie, powierzam wam straż nad tym ogniem. Baczcie, by płonął pięknie – powiedział prezydent.

Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni obchodzone co roku przez harcerzy i skautów na całym świecie, w rocznicę urodzin twórcy skautingu Roberta Baden-Powella.

PAP/RIRM

drukuj