Prezydent Andrzej Duda: harcerze zawsze stali na straży ojczyzny

Harcerze zawsze stali na straży ojczyzny, nigdy nie wahali się stanąć w jej obronie – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas niedzielnych uroczystości objęcia honorowego protektoratu nad polskimi ruchami harcerskimi.

Prezydent powiedział, że obejmowanie protektoratem honorowym organizacji harcerskich przez kolejnych prezydentów jest dla niego symbolem tego, że „jedna jest Rzeczpospolita i harcerze są jedną wielką rodziną”. Dodał, że wierzy, iż harcerstwo będzie się rozwijało i przyciągało rzeszę młodych ludzi.

– Ludzi, którzy będą poszukiwali czegoś więcej niż tylko świat wirtualny, który można zobaczyć, ale nie można go dotknąć, z którym można się zmierzyć, ale bez żadnych konsekwencji, bez trudu – mówił prezydent.

Andrzej Duda Podkreślił, że harcerstwo to trud, wymagania, dyscyplina, zobowiązanie. „Świat będzie potrzebował coraz więcej takiego właśnie wychowania. I takiego właśnie wychowywania potrzebuje Polska” – powiedział.

– Harcerze zawsze stali na straży Ojczyzny. Harcerze nigdy nie wahali się stanąć w jej obronie, bo tak byliśmy i jesteśmy wychowywani właśnie w harcerstwie. To jest z całą pewnością jedna z jego największych wartości – zaznaczył prezydent Andrzej Duda.

Wcześniej na dziedzińcu przed Pałacem Prezydenckim Andrzej Duda z harcerzami rozpalił ognisko.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele organizacji harcerskich, m.in. ZHP, ZHR, Stowarzyszenia Harcerskiego oraz Związku Harcerstwa Polskiego poza Granicami Kraju.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl