fot. prezydent.pl

Prezydent A. Duda: Życzę rolnikom, aby zebrali jak największy plon i byli traktowani uczciwie

Życzę rolnikom, aby z pól w całym naszym kraju zebrali jak największy plon, aby byli traktowani uczciwie przez skupujących płody rolne, Szczęść Boże polskim rolnikom – powiedział w niedzielę prezydent Andrzej Duda.

Prezydent w TVP1 z okazji Zielonych Swiątek, jak potocznie nazywane jest święto Zesłania Ducha Świętego, złożył rolnikom życzenia.

„Przede wszystkim życzę, żeby z tych pól (…) w całym naszym kraju zebrali w tym roku jak największy plon, żeby płody rolne były kupowane po uczciwej cenie przez tych, którzy je skupują, czyli – krótko mówiąc – żeby rolnik był traktowany uczciwie. Żebyśmy my, jako polskie władze, dali też radę w jak największym stopniu zabezpieczyć rolnika – by tę uczciwość mu zapewnić” – mówił Andrzej Duda.

Życzył rolnikom, aby w czasie dożynek, czasie podsumowań zbiorów byli uśmiechnięci, zadowoleni, mieli zapewnione zasiewy na następny rok i byli zabezpieczeni, jeżeli chodzi o wszelkie możliwości rozwoju gospodarstwa na następne lata.

„Żeby ten rok nie przyniósł im trosk, aby mogli gospodarować spokojnie, czyli powiem – akurat idealnie pasuje to w święto Zesłania Ducha Świętego: szczęść Boże polskim rolnikom” – powiedział prezydent RP.

Dodał, że chciałby, żeby nie było żadnych klęsk żywiołowych, żeby rolnicy nie musieli się martwić; zaznaczył, że zaczęły padać deszcze i niebezpieczeństwo suszy w tym roku zmniejszyło się.

„Ale oczywiście susza głęboka, hydrologiczna cały czas jest zagrożeniem. W związku z powyższym musimy dziś realizować program retencji, zwłaszcza małej retencji. Jest to pewna zmiana filozofii – program, który będzie trwał lata, ale wdrażamy go i chciałbym, byśmy go nadal realizowali” – powiedział Andrzej Duda.

PAP

drukuj