fot. twitter.com

Prezydent A. Duda wziął udział w spotkaniu „Polska pomoc dla Australii”

Prezydent Polski Andrzej Duda wziął udział w spotkaniu „Polska pomoc dla Australii”. Wydarzenie odbyło się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Podczas spotkania została podsumowana społeczna zbiórka pieniędzy na rzecz odbudowy Parku Narodowego Kościuszki w Australii, który ucierpiał na skutek pożarów.

Prezydent Andrzej Duda wskazał, że zbiórka na rzecz Australii to wyraz zasady „myśl globalnie, działaj lokalnie”.

– 11 tys. ludzi złożyło się po to, żeby pomóc ratować, odnowić przyrodę – faunę i florę – Parku Narodowego Kościuszki w Australii, który jest drogi wszystkim Polakom, albowiem Kościuszko to nasz bohater narodowy. To właśnie to miejsce wydaje się z naszego punktu widzenia tym, które jest właściwe, by tam skierować polską – nie państwową, tylko społeczną, obywatelską, ludzką – pomoc dla Australii, dla tej jej części, która została tak straszliwie dotknięta klęską żywiołową pożarów – powiedział Andrzej Duda.

Inicjatorami akcji „Polska pomoc dla Australii” są strażacy ochotnicy z Poręby Spytkowskiej w woj. małopolskim.

Dzięki ich działaniom udało się zebrać prawie 420 tys. złotych. Środki zostaną przekazane Fundacji Parków Narodowych i Dzikiej Przyrody.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl