fot. prezydent.pl

Prezydent A. Duda wziął udział w kolejnej sesji Q&A; zobowiązał się do wprowadzenia dodatkowej, czternastej emerytury

Prezydent Andrzej Duda zobowiązał się do wprowadzenia dodatkowej, czternastej emerytury. To wymaga decyzji ze strony rządu, ale będę mobilizował do tego Radę Ministrów – zapewnił prezydent. W piątek odpowiadał na pytania internautów.

Prezydent Andrzej Duda jak co tydzień wziął udział w sesji Q&A, w której odpowiadał na pytania internautów. Widzowie pytali prezydenta m.in. o to, jakimi wartościami kieruje się w trakcie swojej prezydentury.

– Dla mnie to jest bardzo ważne, aby w Polsce każdy czuł się jak u siebie w domu. Aby każdy w Polsce miał stworzone godziwe warunki życia, aby przede wszystkim nie dzielić, nie dzielić Polski na jakąś lepszą Polskę, gorszą Polskę. Wielkim zadaniem rządzących, przez lata zaniedbanym, jest to, aby cała Polska była rozwinięta w miarę jednakowo, aby wszędzie stworzyć jednakowe szanse do życia. Ludzie ciężko pracują i swoją ciężką pracą zasługują po prostu na to, aby traktować ich poważnie – mówił Andrzej Duda.

W dalszej części internetowego spotkania z Polakami prezydent zapewnił o ochronie dotychczasowych programów społecznych i wprowadzeniu dodatkowej, czternastej emerytury.

– Czternasta emerytura była zapowiadana nie tylko przez premiera, ale przede wszystkim przez Radę Ministrów, że jest plan na czternastą emeryturę. (…) Będę mobilizował do tego rząd, aby czternasta emerytura była i do tego mogę się tutaj przed Państwem zobowiązać – oznajmił prezydent.

Trzynasta emerytura po raz pierwszy została wypłacona w ubiegłym roku. Obecnie jest ona ustawowo zapewniona jako coroczne, dodatkowe świadczenie.

TV Trwam News

drukuj