fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Prezydent A. Duda wziął udział w centralnej uroczystości z okazji Święta Policji w Warszawie

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w centralnej uroczystości z okazji Święta Policji, która odbyła się dziś w Warszawie. Przed siedzibą Centralnego Biura Śledczego Policji 6 oficerów otrzymało od prezydenta RP awanse na stopnie generalskie. Szable generalskie wręczył im szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński.

https://twitter.com/PolskaPolicja/status/1286974547602878464

W przemówieniu prezydent przyznał, że jest wdzięczny policjantom za sumienną służbę dla obywateli i ojczyzny, która wpływa na wysokie zaufanie społeczne do Policji.

– 80 proc. obywateli uważa, że Policja dobrze realizuje swoje zadania. Ponad 71 proc. obywateli darzy zaufaniem naszą Policję. Z całego serca gratuluję, to jest wspaniały wynik. A gratuluję, bo jest on efektem tego, w jaki sposób panie i panowie wykonujecie swoją służbę dla obywateli i dla ojczyzny. Jestem za to ogromnie wdzięczny – powiedział prezydent RP.

Prezydent Andrzej Duda szczególnie dziękował Policji za służbę w czasie pandemii koronawirusa. Wyraził też radość z realizowanego w Polsce planu modernizacji polskiej policji i wprowadzenia dodatkowych świadczeń finansowych.

Służbę w Policji pełni ok. 130 tys. osób. Do zadań funkcjonariuszy należy m.in. pilnowanie porządku, zwalczanie przestępczości oraz karanie za wykroczenia.

Święto tej formacji zostało ustanowione w 1995 roku. Przypada w rocznicę powołania przez Sejm w 1919 roku Policji Państwowej. [czytaj więcej]

https://twitter.com/PolskaPolicja/status/1286576426498629633

RIRM/TV Trwam News

drukuj