fot. PAP/Marcin Obara

Prezydent A. Duda wręczył nagrody Pracodawcom Przyjaznym Pracownikom

Już po raz 12 wręczono nagrody w konkursie „Pracodawca przyjazny pracownikom”, który jest organizowany przez NSZZ „Solidarność”.  Inicjatywa odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Polski.

Konkurs promuje pracodawców, którzy wyróżniają się w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad BHP oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe – powiedział szef „Solidarności” Piotr Duda.

– To nie pracodawca pracodawcy, tylko pracownicy, a w ich imieniu związek zawodowy nagradza pracodawcę za wychodzenie ponad normalne standardy – wskazał przewodniczący Piotr Duda.

Bycie współczesnym pracodawcą, który przede wszystkim działa dla dobra swojej firmy i dla dobra swoich pracowników, to potężne wyzwanie – wskazała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

– To jest bardzo ważne, abyśmy realizując swoje cele gospodarcze, ekonomiczne nie zapominali, że nie robimy tego sami. Robimy to ze swoimi pracownikami. Robimy to dla ich rodzin, dla drugiego człowieka – powiedziała minister Marlena Maląg.

To jest nagroda, która pokazuje nowoczesną stronę polskiej gospodarki. Nowoczesne przedsiębiorstwa, gdzie przestrzegane są zasady pracy – podkreślił prezydent Andrzej Duda.  

– W absolutnej większości są to zakłady, które święcą sukcesy, dobrze działają, są zakładami nowoczesnymi, w których często postępują procesy innowacyjności, badań i rozwoju, wprowadzania nowoczesnych rozwiązań – zauważył prezydent Andrzej Duda.

Pierwszą edycję konkursu w 2008 roku patronatem honorowym objął prezydent Lech Kaczyński.

– Dzisiaj, po tych wielu latach, z tego miejsca mogę powiedzieć, że prezydent Andrzej Duda też jest prezydentem przyjaznym pracownikom – powiedział przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda.

Wśród laureatów tegorocznej edycji znalazły się przedsiębiorstwa państwowe oraz duża grupa podmiotów prywatnych. Szef „Solidarności” zachęcił, aby inne firmy brały z nich przykład.

TV Trwam news

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl