Prezydent A. Duda w Zamościu: Wierzę, że wygra Polska sprawiedliwości, uczciwości, godności, ambicji i rozwoju

Wierzę, że wygra Polska sprawiedliwości, uczciwości, godności, ambicji i rozwoju – mówił prezydent Andrzej Duda w piątek na finałowym wiecu wyborczym w Zamościu (Lubelskie).

https://twitter.com/AndrzejDuda2020/status/1281691484610334724

Prezydent Andrzej Duda zakończył swoją kampanię przed II turą w Zamościu.

„Zegar bije, zbliża się czas wyborów. Jeszcze raz proszę o frekwencję, jeszcze raz proszę, żebyście szli, jeszcze proszę, żebyście oddali głos za Polską opartą na dwóch filarach: z jednej strony na rodzinie i filarze wartości, które dają jej siłę trwania, a tym samym dają siłę trwania naszej ojczyźnie i odradzania się z najgorszych nawet okoliczności w naszej historii” – podkreślił prezydent RP.

„Znamy to, bywało tragicznie, wydaje się, że Polska nie powstanie, ale dzięki temu jak rodziny wychowywały, ludzie szli, walczyli o Polskę, o polskość, ginęli i Polska wracała na mapę” – dodał.

„I na drugim filarze, obok wartości, obok rodziny, na nowoczesnych technologiach, na inwestycjach, na rozwoju” – podkreślił.

„Potrzeba, żebyśmy mieli ambicje, żebyśmy to realizowali. Potrzeba, żebyśmy tą wielką szansę wykorzystali” – mówił prezydent Andrzej Duda.

Jak zaznaczył, aby szansa została dobrze wykorzystana potrzebna jest dobra współpraca.

„Dobrze współpracowaliśmy i współpracujemy, żeby przeprowadzić Polskę przez pandemię koronawirusa i obywateli, i gospodarkę” – dodał prezydent Andrzej Duda.

„Żebyśmy rzeczywiście mogli wrócić na drogę rozwoju, nadal potrzebna jest dobra współpraca – a nie, proszę państwa, rozbijanie, nie blokowanie, nie próby obalenia rządu, tylko dobra współpraca, po to, żeby realizować polskie sprawy, tak jak były one realizowane przez ostatnie lata” – mówił prezydent Andrzej Duda.

https://twitter.com/KatarzynaPawlak/status/1281700908540272640

Prezydent prosił też zgromadzonych, aby osobom, które się jeszcze wahają zadać pytanie, aby porównały, kiedy jemu i jego rodzinie żyło się lepiej, kiedy czuł, że polskie państwo jest godne i kiedy o jego godność bardziej się dba, czy zanim on został wybrany na urząd prezydenta, czy obecnie.

„Szanowni Państwo, ja wierzę właśnie, że taka Polska – sprawiedliwości, uczciwości, godności, ambicji i rozwoju – zwycięży w tych wyborach. Zwyciężymy” – zakończył prezydent Andrzej Duda.

Na koniec Andrzej Duda wyszedł do obywateli.

PAP

drukuj