fot. twitter.com/prezydentpl

Prezydent A. Duda: Polska nieustannie wspiera proeuropejskie i euroatlantyckie aspiracje Ukrainy

Zapewniłem prezydenta Ukrainy, że Polska nieustannie wspiera proeuropejskie i euroatlantyckie aspiracje Ukrainy – powiedział prezydent Andrzej Duda po spotkaniu w Brukseli z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Duda i Zełenski spotkali się we wtorek w Brukseli.

„Zapewniłem pana prezydenta, że Polska nieustannie wspiera proeuropejskie aspiracje Ukrainy, zapewniłem pana prezydenta także, że Polska nieustannie wspiera euroatlantyckie aspiracje Ukrainy. Ta kwestia jest dla nas niezwykle ważna, podobnie jak zapewniłem o tym, że cały czas wspieramy starania Ukrainy o zachowanie i przede wszystkim przywrócenie jej integralności terytorialnej” – powiedział Andrzej Duda podczas wspólnego oświadczenia prasowego z Wołodymyrem Zełenskim.

Polski prezydent powiedział też, że z prezydentem Ukrainy rozmawiał o „tematach trudnych w naszych relacjach, o problemach historycznych, które są w relacjach pomiędzy naszymi narodami”. Jak podkreślił, zależy mu ogromnie na tym, aby budować mosty pomiędzy Polakami i Ukraińcami „w duchu prawdy, ale przede wszystkim w duchu pojednania i dobrej współpracy”.

PAP/RIRM

drukuj