fot. PAP/Marcin Bielecki

Prezydent A. Duda w Stargardzie: Chcę nadal realizować w Polsce politykę dla człowieka, dla rodziny

Prezydent Andrzej Duda kontynuuje kampanię wyborczą. II tura wyborów prezydenckich odbędzie się już za dziesięć dni. Chcę nadal realizować w Polsce politykę dla człowieka, dla rodziny; bronić rodziny, bronić dzieci, bronić tego, co dla nas najważniejsze, budować Polskę dla przyszłych pokoleń – mówił prezydent Andrzej Duda na spotkaniu w Stargardzie.

Prezydent Andrzej Duda odwiedził województwo zachodniopomorskie i lubuskie. W Stargardzie prosił wyborców o wsparcie w drugiej turze wyborów.

Chcę nadal realizować w Polsce politykę dla człowieka, dla rodziny; bronić rodziny, bronić dzieci, bronić tego, co dla nas najważniejsze, budować Polskę dla przyszłych pokoleń. A nie bronić jakiejś elity, jakiegoś warszawskiego salonu, żeby mogli sobie swoje interesiki robić i żeby byli cały czas na piedestale i żeby byli jakąś lepszą częścią polskiego społeczeństwa. Nie. Wszyscy Polacy są równi i wszyscy mają być równo traktowani – mówił prezydent RP Andrzej Duda.

Prezydent Duda zapowiedział także pełne wsparcie dla rolników.

– Tutaj rolnikom obiecałem pięć lat temu, że zrobię wszystko, by polska ziemia była chroniona i dopełniłem tego zobowiązania. Jest dzisiaj chroniona – podkreślił prezydent.

Rolnicy otrzymają dodatkową pomoc finansową w związku z kryzysem wywołanym epidemią koronawirusa. Obecnie każdego dnia do polskich przedsiębiorców trafia miliard złotych wsparcia.

– Dziękujemy, że jest dobra współpraca prezydenta, rządu, samorządu, że te pieniądze mogły tak naprawdę w bardzo szybkim tempie trafić do przedsiębiorców tych małych, dużych, do firm. U mnie w powiecie wypłaciliśmy już 130 mln przedsiębiorcom. To jest 5 tysięcy uratowanych miejsc pracy, nie mamy bezrobocia – zwróciła uwagę Lidia Czechak, starosta jarociński.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie szybka i zdecydowana reakcja obecnej władzy.

– Wystarczy porównać ten kryzys, który dotknął nas teraz z tamtym z 2008 roku. Jak wtedy byli traktowani przedsiębiorcy, ilu wtedy przedsiębiorców upadło, ilu ludzi straciło pracę, ilu ludzi musiało wyjechać za granicę – zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydenta poparli w czwartek samorządowcy.

– Chciałbym zaapelować i poprosić wszystkich samorządowców, a także wszystkich mieszańców całej Polski, żeby popali w nadchodzących wyborach pana prezydenta Andrzeja Dudę, ponieważ tylko on gwarantuje taką współpracę. Współpracę pomiędzy samorządami, rządem i prezydentem – stwierdził Adam Ciszkowski, burmistrz Halinowa i prezes Związku Samorządowców Polskich.

TV Trwam News

drukuj