PAP/Artur Reszko

Prezydent A. Duda: Via Baltica to jedna z najważniejszych dróg w Europie w ramach projektu Trójmorza

Prezydent Andrzej Duda odwiedził we wtorek plac budowy drogi ekspresowej Via Baltica w Tyszkach-Nadborach w woj. mazowieckim. W swoim wystąpieniu wskazywał, że to jedna z najważniejszych dróg w Europie, a zwłaszcza w Europie Centralnej, współpracującej w ramach projektu Trójmorza.

 

Prezydent zapewnił, że wielkie inwestycje będą w Polsce kontynuowane, ponieważ dzięki nim polska gospodarka będzie w stanie przetrwać trudny czas spowolnienia gospodarczego.

– To właśnie wielkie inwestycje wyprowadziły gospodarki światowe z największych kryzysów, takich jak kiedyś wielki kryzys przełomu lat 20-tych i 30-tych, czy potem kryzys, który nastąpił po II wojnie światowej. To właśnie dzięki wielkim zastrzykom finansowym, dzięki wielkim inwestycjom z tego wyszliśmy i później gospodarki rozkwitały. Wierzę w to głęboko, że właśnie dzięki utrzymaniu tych wielkich inwestycji także i nasza gospodarka przetrwa ten trudny czas i będzie dalej dynamicznie się rozwijała – jestem przekonany – stając się jedną z większych gospodarek, nie tylko w UE, ale w Europie i mam nadzieję, że na świecie – zaznaczył Andrzej Duda.

Trasa S61 Via Baltica będzie biegła od Podborza koło Ostrowi Mazowieckiej przez województwo podlaskie do granicy z Litwą, koło Ełku, przez część województwa warmińsko-mazurskiego. Prowadzić będzie do krajów nadbałtyckich. Trasa w Polsce ma liczyć 341 km. Cała budowa jest podzielona na 11 odcinków.

RIRM

drukuj