fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Prezydent A. Duda: To Wy, Powstańcy, przekonujecie młodych do patriotycznych postaw już od 77 lat – wiele lat w ukryciu – poprzez mówienie prawdy o Powstaniu

Prezydent Andrzej Duda spotkał się dziś z Powstańcami Warszawskimi. Okazją była zbliżająca się 77. rocznica Powstania Warszawskiego. Wydarzenie zorganizowano w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczestniczyli w nim też przedstawiciele rządu, parlamentarzyści i samorządowcy.

Prezydent nadał ordery i odznaczenia państwowe uczestnikom Powstania i osobom zaangażowanym w pielęgnowanie pamięci o tamtych wydarzeniach.

W swoim przemówieniu Andrzej Duda podkreślał, że nie byłoby wolnej Polski bez bohaterstwa i krwi przelanej przez Powstańców Warszawskich. Prezydent mówił też, że to dzięki nim młodzi uczą się patriotyzmu.

– Co przekonuje dziś młodych ludzi do tego, by tu przyjechali, do postaw patriotycznych oraz do tego, aby sami poświęcali się dla umacniania polskiej suwerenności i niepodległości, a także do budowania patriotyzmu dla umacniania pamięci o tym, co ważne dla niepodległości Polski? Do wzmacniania pamięci o tych, którzy poświęcali się dla wolności i suwerenności? To Państwo ich do tego przekonujecie. To Wy, Powstańcy, przekonujecie młodych do patriotycznych postaw już od 77 lat – wiele lat w ukryciu – poprzez mówienie prawdy o Powstaniu – powiedział prezydent RP.

Wcześniej w ramach obchodów 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego prezydent złożył kwiaty na Dziedzińcu Głównym Muzeum Powstania, przed tablicą upamiętniającą śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

RIRM

drukuj