fot. twitter.com/prezydentpl

Prezydent A. Duda: Polityka to spełnianie rozsądnych oczekiwań społecznych

Polityka polega na spełnianiu rozsądnych oczekiwań społeczeństwa, „500 plus” było odpowiedzią na zapotrzebowanie; ludzie domagali się godnego poziomu życia i przywrócenia poprzedniego wieku emerytalnego – powiedział prezydent Andrzej Duda. Podkreślił znaczenie bezpośredniego kontaktu z wyborcami.

„Ludzie domagali się, żeby mogli żyć na godnym poziomie i domagali się przywrócenia poprzedniego wieku emerytalnego” – powiedział Andrzej Duda w niedzielę wieczorem w rozmowie przeprowadzonej przez TVP Info z okazji pięciolecia jego prezydentury.

Podkreślił, że program „500 plus” był odpowiedzią na zapotrzebowanie wyższego poziomu życia; a skutki ekonomiczne programu zasiłku na dzieci i obniżenia wieku emerytalnego zostały przeanalizowane.

„Myśmy to liczyli i doszliśmy do wniosku, że przy uczciwie prowadzonych sprawach państwowych przy uczciwej polityce da się to zrobić” – powiedział.

„Słuchałem tego, co mają dla mnie do powiedzenia Polacy, jakie są ich rzeczywiście oczekiwania, bo uważam, że polityka polega na tym, żeby spełniać rozsądne oczekiwania społeczeństwa” – mówił prezydent.

„Oczekiwanie było tak wielkie, że to przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego było dla mnie czymś oczywistym” – zapewnił.

„Dobro wspólne to jest to, co ludzie uważają, że jest potrzebne, zasadne, przez nich oczekiwane” – dodał.

Powtórzył, że rząd PO-PSL podniósł wiek emerytalny mimo wyborczych zapowiedzi, że takiej zmiany nie będzie.

Wspominając wybory sprzed pięciu lat podkreślił: „Ta kampania dała mi jedno: ja zrozumiałem, jak niezwykle ważny jest bezpośredni kontakt z ludźmi i jak on bardzo jest mi potrzebny”.

Prezydent wyraził zadowolenie, że po złagodzeniu rygorów związanych z pandemią koronawirusa „znowu mogę rozmawiać, to jest mi niezwykle potrzebne do tego, żeby dobrze sprawować urząd; do tego, żeby wiedzieć, jakie są potrzeby społeczne, oczekiwania, jaka jest sytuacja”.

Zapewnił, że ceni to, że może wysłuchać różnych punktów widzenia zwykłych ludzi.

„Prezydent jest od tego, żeby wysłuchać i tego, kto jest zadowolony, i tego, kto jest niezadowolony” – powiedział Andrzej Duda.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl