fot. twitter.com/AndrzejDuda2020

Prezydent A. Duda podpisał deklarację „Obronimy Polskę Plus”

Prezydent Polski Andrzej Duda gwarantuje utrzymanie programu „500 plus” i niepodwyższanie wieku emerytalnego. Potwierdzeniem tego ma być podpisana dziś przez prezydenta Polski i kandydata na drugą kadencję deklaracja „Obronimy Polskę Plus”.

Na konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda ocenił, że ostatnie 5 lat było „dobrym czasem dla Polski”. Dodał, że to był czas realizacji zobowiązań.

Andrzej Duda ocenił, że Polacy powinni zadać dziś sobie pytanie, jakiej Polski chcą na przyszłość: czy ma to być „Polska Plus”, która utrzyma programy służące rodzinie, czy „Polska Minus”, w której podwyższa się wiek emerytalny, a ludzie na własnych barkach ponoszą koszty kryzysu.

– Chcę Polski Plus niezależnie od tego, czy kryzys jest, czy nie. To nie może być tak, że koszty kryzysu niesie na sobie zwykły obywatel. Sprawy gospodarcze mają być tak prowadzone, żeby państwo radziło sobie z trudnościami. Ograniczenia mają być wprowadzone w taki sposób, aby człowiek mógł normalnie pracować i aby rodzina mogła normalnie funkcjonować. Dlatego chce jasno i wyraźnie powiedzieć, że jeżeli nadal będę piastował urząd Prezydenta Rzeczypospolitej, jeżeli taka będzie wola moich rodaków w najbliższych wyborach, żebym ponownie ten urząd piastował przez następną kadencję, z całą pewnością nie dojdzie do likwidacji „500 plus” i nie dojdzie do podwyższenia Polakom wieku emerytalnego, ponieważ ja takich ustaw nie podpisze – mówił prezydent Andrzej Duda.

https://twitter.com/AndrzejDuda2020/status/1252214031429054467

Prezydent RP Andrzej Duda wznowił kampanię wyborczą. 6 maja weźmie udział w debacie. Ze względu na pandemię spotkania z wyborcami są wykluczone.

https://twitter.com/AndrzejDuda2020/status/1252199236776722436

Kadencja prezydenta Andrzeja Dudy kończy się 6 sierpnia. Wybory prezydenckie planowane są na 10 maja. Zjednoczona Prawica chce, by odbyły się one w formie korespondencyjnej.

 

RIRM

drukuj