Apel do Prezydenta RP o uhonorowanie Polaka, który próbował udaremnić zamach w Berlinie

Prezes Ruchu Narodowego zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o odznaczenie Polaka, który zginął w zamachu terrorystycznym w Berlinie. Według niemieckich mediów wstępne ustalenia śledztwa wskazują na bohaterską postawę naszego rodaka Łukasza Urbana – miał on próbować udaremnić tragedię.

„Choć został brutalnie zamordowany, jego postawa mogła zmniejszyć liczbę ofiar” – podkreśla w liście do szefa państwa polskiego poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego.

Polityk dodał, że po zweryfikowaniu tych informacji prezydent powinien rozważyć pośmiertne uhonorowanie Polaka.

– Pojawiły się informacje, że swoim działaniem – będąc uwięzionym w szoferce – uniemożliwił zwiększenie liczby ofiar przez zamachowca. Polak został brutalnie zamordowany, ale zanim to się stało – wykazał się bohaterstwem. Jeśli te informacje potwierdziłyby się z wiarygodnych źródeł, to uważam, że ten człowiek, nasz rodak, który jest ofiarą zarówno islamistów, jak i ofiarą błędnej polityki unijnych elit europejskich, również niemieckich powinien zostać przez państwo polskie uhonorowany, ponieważ była to postawa bohaterska. Prawdopodobnie będąc skrępowanym, swoje życie poświęcił za innych – zaznacza Robert Winnicki.

Niemcy zbierają podpisy pod internetową petycją o przyznanie Polakowi państwowego odznaczenia – Federalnego Krzyża Zasługi.

Apel ma zostać przesłany do prezydenta Niemiec Joachima Gaucka.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl