fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Prezydent A. Duda: Pamięć o ludziach, którzy odeszli w służbie Ojczyzny, jest ważna

Pamięć o ludziach, którzy odeszli w służbie Ojczyzny jest ważna – powiedział prezydent RP. Andrzej Duda złożył kwiaty na grobie pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich, którzy spoczywają w krypcie na Wawelu.

Mija 9 lat od katastrofy pod Smoleńskiem. Na pokładzie rządowej maszyny była elita naszego narodu. Wszyscy zginęli. Przedstawiciele najwyższych władz państwowych oddają dziś hołd ofiarom tragedii z 10 kwietnia 2010 r.

– Cieszę się, dziękuję za to, że akcentujemy to, iż to jest dla nas tak ważne –pamięć o tych, którzy odeszli w służbie ojczyźnie; odeszli, wykonując swoje obowiązki wobec polskiego państwa. Obowiązek pamięci, bo przecież pojechali oddać hołd polskim oficerom pomordowanym w Katyniu w 1944 roku. Cieszę się, że możemy uczcić ich pamięć, bo bardzo nam ich brakuje – podkreślił prezydent.

Centralne obchody rocznicowe odbywają się w Warszawie. Wieczorem w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela sprawowana będzie Msza święta. Transmisja Eucharystii na antenach Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Następnie zgromadzeni przejdą przed Pałac Prezydencki. Tam planowane są wystąpienia prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego.

RIRM

drukuj