PAP/Piotr Polak

Prezydent A. Duda odwiedza kolejne miejscowości. M. Kidawa-Błońska i W. Kosiniak-Kamysz w sobotę mają przedstawić swoje programy

Trwa prezydencka kampania wyborcza. Prezydent Andrzej Duda odwiedza kolejne miejscowości. Natomiast kandydaci Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej oraz Władysław Kosiniak-Kamysz z Polskiego Stronnictwa Ludowego w sobotę podczas konwencji przedstawią swoje programy. Jednym z elementów politycznej gry stał się koronawirus.

Do wyborów prezydenckich pozostało 10 tygodni. Prezydent Andrzej Duda kontynuuje objazd po Polsce. W czwartek odwiedził Rabkę Zdrój i Limanową.

Prezydent mówił o tym, co przez ostatnie 5 lat udało się zrobić dla poprawy życia Polaków. Andrzej Duda prosił także o wsparcie w nadchodzących wyborach.

– Proszę państwa o wsparcie. Chcę, żeby ta nasza Polska była coraz piękniejsza, żebyście mieli państwo coraz piękniejsze domy, żebyście mieli państwo coraz lepsze samochody, żeby było państwa po prostu na to stać, żebyście mieli i czas, i pieniądze – podkreślał Andrzej Duda.

Pieniądze są zagwarantowane na programy społeczne wprowadzone przez rząd Prawa i Sprawiedliwości  – powiedział w Radiowej Jedynce prezes PiS Jarosław Kaczyński.

– Oczywiście „500 plus” będzie. Jesteśmy gwarantem tego, że „500 plus” będzie w dalszym ciągu. A te wszystkie sprawy – nawet niezależnie od wyników wyborów prezydenckich – będą już tylko i wyłącznie oświadczeniami pani Kidawy-Błońskiej – zaznaczył Jarosław Kaczyński.

W piątek prezydent Andrzej Duda odwiedził z kolei Kozienice.

https://twitter.com/AndrzejDuda2020/status/1233469902717116418

Przed nami weekend politycznych konwencji. W sobotę swój program wyborczy przedstawi kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska.

– Na pewno będzie pokazana bardzo jasna oś przyszłej prezydentury – powiedział Marcin Kierwiński, sekretarz generalny PO.

W sobotę w Jasionce niedaleko Rzeszowa odbędzie się także konwencja kandydata PSL na prezydenta Władysława Kosiniaka-Kamysza.

– Będzie pozytywna energia i to jest bardzo ważne, żeby dać nadzieję dla Polski, nadzieję dla Polaków – akcentował Władysław Kosiniak-Kamysz.

Ważnymi tematami tej kampanii są bezpieczeństwo i zdrowie. W ostatnich dniach życie polityczne zdominował koronawirus. Opozycja z kandydatką PO na prezydenta Małgorzatą Kidawą-Błońską zarzuca rządowi zatajenie informacji na temat koronowirusa w Polsce.

To niepotrzebne podgrzewanie atmosfery – podkreślił Bartosz Brzyski, politolog.

– Na razie politycy bardziej podgrzewają atmosferę w związku z tym koronawirusem, niż on faktycznie stanowi dzisiaj jakiś problem społeczny. Z tego względu, że właściwie nie mamy z nim specjalnych problemów – wskazał Bartosz Brzyski.

Na wpisy opozycji na Twitterze zareagował także minister zdrowia Łukasz Szumowski. Przez telefon rozmawiał on z Małgorzata Kidawą-Błońską informując o obecnej sytuacji dotyczącej koronowirusa w Polsce.

Szef resortu zdrowia zaapelował także do opozycji, by nie wykorzystywać koronowirusa do rozgrywek politycznych.

– Naprawdę nie warto – tak, jak to niektórzy czynią – robić z tego gry partyjnej podczas, gdy może to negatywnie odbić się na zdrowiu pacjentów – mówił prof. Łukasz Szumowski.

Lekarze apelują o zachowanie spokoju, rozsądku i stosowanie się do zaleceń i przestrzegania zasad higieny. To – jak podkreślają – najlepszy sposób na uniknięcie zachorowania na koronawirusa.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl