Prezydent A. Duda: Liczę, że efektem szczytu w Katowicach będzie deklaracja solidarności

Mam nadzieję, że wynikiem dyskusji na szczycie klimatycznym w Katowicach będzie deklaracja solidarności, która prowadzić będzie do bardziej sprawiedliwej transformacji światowych gospodarek – powiedział dzisiaj w Rzymie prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda, który wziął udział w sesji Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), nawiązał w swoim wystąpieniu do zaplanowanego na grudzień szczytu COP24, podkreślając, że w centrum rozważań światowych przywódców nad klimatem powinni znaleźć się ludzie.

Prezydent zwrócił również uwagę, że Katowice stanowią bardzo dobry przykład miasta i regionu, gdzie sprawiedliwa transformacja związana ze zmianami klimatu przebiega w sposób pomyślny, a wysiłkom na rzecz „bardziej zrównoważonej przyszłości” towarzyszy wzrost gospodarczy i rosnący dobrobyt lokalnej populacji.

„Mam nadzieję, że wynikiem naszych dyskusji w Katowicach będzie deklaracja solidarności, idei tak bliskiej wszystkim Polakom, która prowadzić będzie do bardziej sprawiedliwej transformacji” – oświadczył Andrzej Duda.

„Poprzez implementację odważnych polityk w obszarze klimatu, bioróżnorodności, a także walki z pustynnieniem, damy przyszłym pokoleniom bezpieczniejszy i bardziej zrównoważony świat” – dodał.

PAP/RIRM

drukuj