PAP/Tomasz Waszczuk

Prezydent A. Duda: Jesteśmy dziś potęgą rolną na skalę światową

Jesteśmy dziś potęgą rolną na skalę światową powiedział w Nowym Mieście Lubawskim prezydent Polski Andrzej Duda. Dodał, że polska żywność jest nie tylko dobra, ale przede wszystkim konkurencyjna na całym świecie.

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w środę z mieszkańcami powiatu nowomiejskiego. To tereny w większości rolnicze, gdzie funkcjonowały PGR-y.

Prezydent podziękował gospodarzom za wkład, jaki wnoszą w rozwój naszej gospodarki.

Jesteśmy dziś potęgą rolną na skalę światową. Ogromna część naszego eksportu, cały czas wzrastającego, to są właśnie produkty rolne. Ogromna część naszego PKB, które cały czas nam wspaniale rosło na przestrzeni ostatnich lat, jest uzyskiwane także dzięki produkcji rolnej, a ta jest coraz bardziej nowoczesna, ale co bardzo mocno chcę podkreślić zachowuje bardzo wiele tradycyjnych walorów. Dzięki temu nasza żywność nie tylko jest bardzo dobra, ale przede wszystkim jest znakomicie konkurencyjna na całym świecie – zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent wyraził też zadowolenie z faktu, że Polska ma swojego komisarza ds. rolnictwa – Janusza Wojciechowskiego.

Chcemy, żeby w sposób szczególny ten właśnie sektor naszej gospodarki był z tego punktu widzenia unijnego zadbany – dodał.

Przypomniał też, że zadaniem unijnego komisarza będzie zrównanie dopłat bezpośrednich dla naszych rolników do średniej unijnej.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl