fot. PAP/Leszek Szymański

Prezydent A. Duda: Drzwi do Unii Europejskiej muszą pozostawać otwarte

Drzwi do Unii Europejskiej muszą pozostawać otwarte; my Ukrainę na drodze do Unii zdecydowanie wspieramy – mówił we wtorek prezydent Andrzej Duda podczas wspólnego wywiadu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Prezydent we wspólnym wywiadzie dla TVP oraz telewizji Ukraina 24 zaznaczył, że Polska nie zapomina o swoich pobratymcach, z którymi dzieliła trudny los bycia za żelazną kurtyną, którzy – mówił – do tej prawdziwej demokracji, do tego, żeby być częścią tej prawdziwej demokracji, do tego by być częścią Zachodniej Europy dążą.

„Dlatego zawsze, na każdym forum międzynarodowym powtarzam: drzwi do Unii Europejskiej muszą pozostawać otwarte. Państwa, które do Unii Europejskiej chcą wejść, muszą mieć tę perspektywę, że zostaną do tej wielkiej wspólnoty przyjęte. Ukraina do niej dąży, a my Ukrainę na tej drodze zdecydowanie wspieramy. Także wyrazem tego jest moja wizyta” – podkreślił prezydent Duda.

Wołodymyr Zełenski mówił z kolei, że na drodze do Unii Europejskiej „jest wiele pasów”.

„Kraj musi zrobić wiele kroków, aby zostać członkiem UE, zwłaszcza w dziedzinie zwalczania korupcji, tworzenia odpowiedniego, atrakcyjnego klimatu inwestycyjnego i infrastruktury. Tę ostatnio my starannie rozbudowujemy. W tym roku wybudowaliśmy ok. 6 tys. km dróg” – poinformował.

Podkreślił, że najważniejszą rzeczą jest jednak to, że Ukraińcy mentalnie są Europejczykami.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl