Prezes Przewozów Regionalnych odwołana

Rada nadzorcza Przewozów Regionalnych odwołała w środę prezes spółki Małgorzatę Kuczewską-Łaskę – poinformował rzecznik Przewozów Regionalnych Kamil Migała. Jednocześnie rada powołała od 2 maja br. na to stanowisko Roberta Nowakowskiego.

– Rada nadzorcza w środę podjęła decyzję o odwołaniu ze stanowiska prezesa spółki Małgorzatę Kuczewską-Łaskę – powiedział Migała.

Prezes przestanie pełnić tę funkcję od 10 kwietnia. Dodał, że rada desygnowała na to stanowisko Roberta Nowakowskiego, który funkcję prezesa obejmie 2 maja.

Wyjaśnił, że do tego czasu p.o. prezesa PR będzie członek zarządu Paweł Stefański, odpowiedzialny w firmie za sprawy techniczno-eksploatacyjne.

Małgorzata Kuczewska-Łaska została wybrana w konkursie na prezesa spółki 30 lipca 2010 r. W latach 2002-2007 oraz 2009-2010 pełniła funkcję członka zarządu – dyrektora finansowego.

Przewozy Regionalne to największy w Polsce przewoźnik kolejowy; uruchamia średnio 1,8 tys. pociągów w ciągu doby, z których korzysta dziennie ok. 300 tys. pasażerów. Wstępne wyniki finansowe wskazują, że w zeszłym roku spółka odnotowała ok. 46 mln zł straty (przed audytem, a przy uwzględnieniu kosztów likwidacji Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych), przy przychodach ok. 1,9 mld zł.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl