fot. pixabay.com

Prezentacja „Nowego Polskiego Ładu” – najprawdopodobniej 8 maja

Prawdopodobnie 8 maja odbędzie się prezentacja programu „Nowy Polski Ład”. Datę tę wskazują przedstawiciele rządu oraz media. Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego PiS, powiedział w Polskim Radiu, że ostateczna decyzja co do terminu prezentacji jeszcze nie została podjęta.  

Jednocześnie nie wykluczył on, że stanie się to w najbliższym czasie. Wszystko jest uzależnione od sytuacji pandemicznej – zaznaczył. Polityk zasygnalizował przy tym, że pewne propozycje przedstawione w ramach „Nowego Polskiego Ładu” mogą nas zaskoczyć.

– W lutym zostało częściowo zaprezentowane, co znajdzie się w „Nowym Polskim Ładzie”, czyli 10 punktów, które będą dotyczyć praktycznie każdej dziedziny życia. Pod tymi punktami kryje się dużo istotnych rzeczy, elementów i punktów, które mogą być dużym zaskoczeniem dla większości – powiedział szef komitetu wykonawczego PiS.

Krzysztof Sobolewski, pytany o dziedziny jakich będą dotyczyć zaskoczenia, wskazał na programy społeczne, w tym dot. rodziny oraz kwestie podatkowe.

Polityk powiedział też, że w trakcie rozmów i analiz jest program „Babcia Plus”, który miałby dotyczyć wsparcia seniorów opiekujących się wnukami. Krzysztof Sobolewski nie wykluczył, że podobna propozycja może się pojawić w programie.

Zapowiadany przez PiS Nowy Ład ma objąć takie obszary, jak m.in. zdrowie, praca, rozwój, ekologia, edukacja i cyfryzacja.

Prezentacja tego programu miała się odbyć 20 marca podczas konwencji programowej PiS. Wydarzenie zostało przełożone ze względu na nasilenie się pandemii.

RIRM

drukuj