fot. PAP

Prezentacja książki o ks. abp. Tokarczuku w Londynie

O godzinie 20:00 w Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej i św. Kazimierza w Londynie odbędzie się prezentacja książki o zmarłym ks. abp. Ignacym Tokarczuku.

Prezentowana książka to dzieło dr. Mariusza Krzysztofińskiego pt. „ Nie można zdradzić Ewangelii. Rozmowy z abp. Ignacym Tokarczukiem”.

Książka przedstawia dzieciństwo i edukację Arcybiskupa , a także opisuje jego dom rodzinny. Autor prezentuje również jego posługę kapłańską i biskupią, a także jego trud przy budowie kościołów. Poruszane są również sprawy duszpasterskie  i  spotkania z bł. Janem Pawłem II i bł. ks. Jerzym Popiełuszko.  Opisane są również ważne wydarzenia historyczne dotyczące antykomunistycznej postawy  ks. abp. Ignacego Tokarczuka i jego związków z działaczami opozycji demokratycznej.

Na spotkanie zapraszają Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie, Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii a także Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.Natomiast od soboty w Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej  i św. Kazimierza w Londynie będzie można zobaczyć wystawę pt.:  „Arcybiskup Ignacy Tokarczuk. Kościół, władza, opór społeczny”.

okladka_mala

RIRM

drukuj