fot. PAP/EPA

Premier Węgier pozdrowił premiera M. Morawieckiego z okazji Święta Konstytucji

Premier Węgier Viktor Orban pozdrowił w niedzielę w liście premiera Mateusza Morawieckiego i za jego pośrednictwem wszystkich obywateli Rzeczypospolitej z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

„Pandemia wszystkich nas stawia przed poważnymi wyzwaniami, dlatego też szczególnie potrzebujemy ścisłej współpracy i solidarności między naszymi narodami. Napełnia mnie radością fakt, że współpraca wyszehradzka nadzwyczajnie zdaje egzamin w tym trudnym czasie” – napisał Viktor Orban. O treści listu poinformował jego rzecznik Bertalan Havasi.

Premier Węgier wyraził przekonanie, że „poprzez naszą wspólną pracę możemy się przyczynić do zachowania chrześcijańskiego dziedzictwa Europy, do wzmocnienia bezpieczeństwa i konkurencyjności kontynentu oraz do ponownego uruchomienia naszych gospodarek”.

Swój list Orban zakończył słowami: „Mając nadzieję na jak najszybsze osobiste spotkanie, życzę Panu wielu sukcesów w jego odpowiedzialnej pracy i dużo zdrowia”.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl