Premier: W najbliższych latach przeznaczymy ponad 500 mln zł na ok. 3 tys. obiektów sportowych

W najbliższych paru latach przeznaczymy ponad 500 mln zł na około trzy tysiące różnych obiektów sportowych w gminach w całej Polsce – oświadczył w czwartek w Tychach premier Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił, że należy wspierać lokalne inicjatywy, które promują kulturę fizyczną oraz wspierają aktywność młodych ludzi.

„Boiska są bardzo ważnym elementem przestrzeni i kultury fizycznej – to bardzo leży nam na sercu” – dodał.

Szef rządu oświadczył, że w najbliższych paru latach ponad 500 mln zł zostanie przeznaczonych na około 3 tys. różnych obiektów sportowych, w gminach w całej Polsce.

„Mogę się tylko bardzo mocno ucieszyć, że w wielu miejscach młodzi chłopcy, dziewczęta będą mieli lepsze warunki do zabawy, gry” – powiedział premier.

Mateusz Morawiecki zapewnił również, że rząd chce współpracować „ze wszystkimi, którzy są dobrymi gospodarzami małych ojczyzn”.

„Podkreślamy tym również naszą otwartość” – dodał szef rządu.

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl