fot. PAP/Darek Delmanowicz

Premier: samorządy powinny realizować ideę zrównoważonego rozwoju

Musimy dbać o to, żeby samorządy były w ścisłym powiązaniu z planami rozwojowymi Polski – powiedziała w sobotę premier Beata Szydło podczas Ogólnopolskiego Noworocznego Spotkania Samorządów w Jasionce (Podkarpackie). Jak zaznaczyła, samorządy powinny realizować ideę zrównoważonego rozwoju.

Premier podkreśliła, że jej „przygoda z polityką” zaczęła się w samorządzie. Jak zaznaczyła, samorząd to „doskonała szkoła życia”.

„Samorząd to ludzie, lokalna społeczność. (…) To są małe ojczyzny, które składają się na jedną, wielką ojczyznę, która nazywa się Polska. Musimy dbać o to, ażeby małe ojczyzny, budując swoją przyszłość, były w ścisłym powiązaniu z planami rozwojowymi tej wielkiej ojczyzny: Polski” – powiedziała.

Premier podkreśliła, że fundamentem myślenia PiS, w jakim kierunku powinien rozwijać się samorząd jest „idea zrównoważonego rozwoju”.

„To jest szansa dla każdego bez względu na to, gdzie mieszka, czym się zajmuje i co robi, dla każdej miejscowości, dla każdego regionu i szczególnie mocne wsparcie dla najsłabszych” – podkreśliła.

PAP/RIRM

drukuj