fot. twitter.com/MorawieckiM

Premier RP: Obiecuję, że państwo nie pozostawi przedsiębiorców i pracowników

Nie możemy przewidzieć, kiedy do końca pożegnamy problemy związane z epidemią, ale mogę obiecać, że państwo polskie nie pozostawi przedsiębiorców i pracowników samym sobie; będę rozmawiał z różnymi przedsiębiorcami, aby szczegółowo rozpoznać ich problemy – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

https://twitter.com/PremierRP/status/1334825798142996480

Premier podkreślił w piątek na konferencji prasowej, że przedsiębiorcy muszą mieć wsparcie ze strony państwa, by ochronić miejsca pracy.

„Nie możemy przewidzieć, kiedy do końca będziemy mogli pożegnać problemy z epidemią, ale mogę obiecać, że państwo polskie nie pozostawi przedsiębiorców, nie pozostawi pracowników samym sobie. Będziemy w tej tarczy (finansowej) jesiennej, którą dzisiaj mamy już rozkręconą, wspierać najbardziej pokrzywdzone branże, ale też wiele innych firm nie tylko w tych branżach całkowicie zamkniętych” – zapowiedział Mateusz Morawiecki.

Mówił, że te firmy i państwa, które będą najlepiej przygotowane do ofensywy rynkowej po tym, jak zadziała szczepionka na koronawirusa, będą miały najlepsze wyniki finansowe, inwestycyjne i gospodarcze w 2021 i 2022 roku.

Premier zaznaczył, że będzie bardzo dużo rozmawiał z różnymi branżami i przedsiębiorcami, aby szczegółowo rozpoznać ich problemy.

„I (aby) przez te 100 dni odpowiedzialności, które są przed nami, przeprowadzić gospodarkę polską w najlepszym możliwym kształcie” – powiedział Mateusz Morawiecki.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl