Premier: Potrzebna wiara w przebudowę Polski

Warunkiem tego, aby Polska jak najlepiej się rozwijała jest wiara w możliwość przebudowy Polski, a także patriotyzm, którego brakowało w III RP – mówił w piątek w Radomiu premier Mateusz Morawiecki.

Premier w swoim wystąpieniu przywoływał m.in. przykład Oskara Kolberga, który – jak mówił – z podradomskiej Przysuchy „ruszył w Polskę gminną i powiatową”.

„On ją przedstawiał w przepiękny sposób, że nie ma stanu szlacheckiego, inteligenckiego, chłopów, jest jedna Polska. Przedstawiał wszystkich w ten sposób, że wszyscy mamy walczyć o niepodległą Polskę i każdemu się chciało chcieć” – mówił premier.

Według szefa rządu, Kolberg chciał pokazać, że „jesteśmy krajem solidarnym”.

„To jest takie motto, o które chcemy my prosić was, żebyście nam zaufali na kolejne lata, bo chcemy o taką Polskę walczyć również w trzeciej dekadzie XXI wieku” – podkreślił.

„Warunkiem powodzenia, tym jednocześnie czego tak bardzo brakowało w III Rzeczpospolitej, jest patriotyzm gospodarczy, patriotyzm narodowy, jest to, byśmy byli z Polski dumni” – mówił premier Morawiecki.

Jak dodał „Warunkiem tego, byśmy się jak najlepiej rozwijali, jest głęboka wiara w przebudowę Polski”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl