fot. Adam Guz/KPRM

Premier Polski odwiedzi Litwę, Łotwę i Estonię

Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi jutro Litwę, Łotwę i Estonię. Seria wizyt w krajach europejskich ma związek z trudną sytuacją geopolityczną spowodowaną ostatnimi działaniami ze strony wschodniej – wyjaśnił rzecznik rządu Piotr Müller.

Na tę trudną sytuację składają się cyberataki, manipulowanie cenami gazu i ich dostawami oraz działania migracyjne, które spowodowały kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Piotr Müller wskazał, że trzeba też wyciągać wnioski z działań Rosji w Gruzji, na Krymie i we wschodniej części Ukrainy.

– Te wszystkie rzeczy powodują, że sytuacja geopolityczna jest bardzo poważna i w związku z tym potrzebujemy wszelkich działań solidarnościowych oraz działań, które wspólnie podejmowane będą przez Unię Europejską i kraje europejskie, dlatego też premier Mateusz Morawiecki zdecydował, aby w najbliższym czasie odbyć serię wizyt w krajach unijnych, w krajach europejskich. Jutro pierwsze wizyty odbędą się na Litwie, na Łotwie i w Estonii. Jutro będą miały miejsca trzy spotkania z premierami tych krajów, aby omówić bieżącą sytuację, aby też przedstawić te zagrożenia, których jesteśmy świadomi, które do nas docierają. Później, przez następne dni również odbędą się wizyty pozostałych w kilku – może kilkunastu – krajach Unii Europejskiej oraz Europy – poinformował rzecznik rządu.

Wskazał, że celem wizyt jest przedstawienie trudnej sytuacji geopolitycznej oraz przygotowanie i zabezpieczenie UE, krajów Europy czy NATO przed potencjalnymi działaniami, które mogą być podjęte przez Białoruś i Rosję.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl