Premier Morawiecki: Z naszym kandydatem Chełm może być perłą Wschodniej Polski

Z naszym kandydatem na prezydenta miasta Jakubem Banaszkiem pokażemy, że Chełm może być perłą Lubelszczyzny i Wschodniej Polski – mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Chełmie (lubelskie).

Mateusz Morawiecki odwiedził w sobotę Chełm, aby udzielić poparcia Jakubowi Banaszkowi, kandydatowi PiS do fotela prezydenta miasta, przed drugą turą wyborów samorządowych, które odbędą się 4 listopada. Pierwszą turę wyborów na prezydenta Chełma wygrała urzędująca prezydent Agata Fisz, która uzyskała 43,49 proc. głosów. Banaszek był drugi, z wynikiem 36,73 proc.

„Z Kubą Banaszkiem, z naszym kandydatem, pokażemy, że Chełm może być perłą Lubelszczyzny i Wschodniej Polski” – podkreślił szef rządu.

Jak ocenił, Chełm jest pięknym miastem z niewykorzystanym potencjałem.

„Wasze podziemia kredowe, które powinny być znane, powinny być podziwiane na całym świecie, (to) niewykorzystana wspaniała atrakcja turystyczna. To jest coś, w co ja mogę się zobowiązać, że na pewno chcemy zainwestować środki, żeby wypromować tę atrakcję” – mówił Mateusz Morawiecki.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl