fot. Kancelaria Premiera

Przedsiębiorcy zwrócili się do premiera o poparcie 10 propozycji zmian prawno-gospodarczych

Przedsiębiorcy zwrócili się do premiera Mateusza Morawieckiego o poparcie 10 propozycji zmian prawno-gospodarczych. Pismo w tej sprawie wystosował Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz.

Apel poparło ponad 200 reprezentantów organizacji przedsiębiorców. Domagają się oni m.in. reformy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dla firm, regionalizacji płacy minimalnej oraz zakazu nakładania nowych obowiązków biurokratycznych.

Jak podkreślił Adam Abramowicz, wprowadzenie regulacji zwiększy poczucie bezpieczeństwa wśród osób prowadzących własną działalność.

– Rada przedsiębiorców przy Rzeczniku od roku pracowała nad punktami, których wprowadzenie do polskiego prawa spowoduje poprawę prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Po pierwsze, obniżenie kosztów działalności firm. Po drugie, zredukowanie zbędnych obowiązków biurokratycznych. Po trzecie, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa prowadzenia działalności gospodarczej, a co za tym idzie, także inwestycji. Potrzebujemy teraz działania, aby inwestorzy, którzy zechcą w Polsce rozwijać działalność gospodarczą, tworzyć miejsca pracy, aby oni mieli poczucie bezpieczeństwa – zaznaczył Adam Abramowicz.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców zwrócił uwagę, że większość propozycji nie wiąże się ze zwiększeniem wydatków państwa.

Rozwiązania nie wymagają też zmian w unijnym prawie. List z postulatami przedsiębiorcy wysłali nie tylko do premiera Mateusz Morawieckiego, ale również do przedstawicieli wszystkich kół poselskich.

RIRM

drukuj