fot. PAP/Leszek Szymański

Premier M. Morawiecki: Zagłosuję metodą tradycyjną w wyborach 28 czerwca

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w sobotę w wywiadzie dla RMF FM, że w wyborach prezydenckich zaplanowanych na 28 czerwca zagłosuje w sposób tradycyjny, a nie korespondencyjny.

„Jest to bezpieczna forma, ale jeżeli ktoś czuje się zagrożony pod jakimkolwiek względem, to mamy też do wyboru formę korespondencyjną” – zapewniał.

Pytany, czy podczas obecnej kampanii wyborczej prezydent Andrzej Duda znalazł się w „defensywie” podczas gdy kandydat KO Rafał Trzaskowski w „ofensywie”, odparł, że widzi to inaczej.

„Myślę, że ten monopol na atak, który opozycja próbowała sobie uzurpować wcześniej przecięliśmy poprzez wotum zaufania. Bardzo wyraźnie pokazaliśmy, że mamy tutaj Zjednoczoną Prawicę” – dodał.

Powiedział, że w sondażach widać, że „prezydent trzyma się bardzo mocno, jest bardzo prawdopodobnym kandydatem na drugą kadencję”.

Zaznaczył, że cieszy się z takich notowań, bo współpraca rządu z prezydentem jest warunkiem koniecznym spełnienia naszych aspiracji do odbudowy i rozwoju po koronawirusie. Wskazał, że zagraniczne publikacje oceniają, że Polska może wyjść z tej pandemii nie tylko obronną ręka, ale nawet wzmocniona.

„Ja też w to wierzę” – dodał premier Mateusz Morawiecki.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl