fot. PAP/Andrzej Grygiel

Premier M. Morawiecki: Harcerstwo tworzy wartościową tkankę społeczną

Harcerstwo tworzy niezwykle wartościową tkankę społeczną, dbając o najważniejsze wartości, drugiego człowieka, sprawy społeczne i patriotyczne – powiedział w niedzielę w Mysłowicach (Śląskie) premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu spotkał się z harcerzami z Hufca ZHP Mysłowice, świętującego w tym roku 95-lecie.

„W harcerskim kręgu zawsze była dbałość o najważniejsze wartości, o drugiego człowieka, o sprawy społeczne, sprawy patriotyczne. Dziękujemy wam, że pielęgnujecie te wartości, trwacie, jesteście przy tych wspaniałych zasadach, bo to tworzy niezwykle wartościową tkankę społeczną” – powiedział premier Morawiecki, który przebywał w niedzielę z wizytą w woj. śląskim.

Wcześniej wziął udział w Święcie Policji w Katowicach oraz pikniku rodzinnym w Siemianowicach Śląskich, zorganizowanym przez lokalne i regionalne struktury Prawa i Sprawiedliwości. W jesiennych wyborach Mateusz Morawiecki będzie liderem katowickiej listy PiS do Sejmu.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl