fot. PAP/Tytus Żmijewski

Premier M. Morawiecki: W tym roku na służbę zdrowia przeznaczymy rekordowe 100 mld zł

W tym roku na służbę zdrowia rząd przeznaczy rekordowe 100 mld zł. Jeśli jesienią wyborcy nam zaufają będą kolejne duże inwestycje i zmiany w tym obszarze – zapowiedział w Bydgoszczy premier Mateusz Morawiecki.

Za chwile pokażemy zmianę w budżecie Narodowego Funduszu Zdrowia, z której będzie wynikać 100 mld zł przeznaczone na służbę zdrowia w tym roku. Pewnie, że nie da się wszystkich bolączek, niedoskonałości, nieefektywności, problemów, również patologii wyeliminować z systemu służby zdrowia. Nie da się, ale przesuwamy się w dobrym kierunku, przesuwamy się w większe inwestycje. To my wykupiliśmy przecież nadwykonania z ośmiu lat Platformy Obywatelskiej. Tworzymy przestrzeń do poprawy służby zdrowia i jeśli wyborcy nam zaufają, to po jesiennych wyborach, w kolejnym roku, będą kolejne duże inwestycje i zmiany, które będą poprawiały całą architekturę świadczeń zdrowotnych – podkreślał Mateusz Morawiecki.

Premier w swoim wystąpieniu podczas konwencji regionalnej wskazał na trzy główne cele: nowoczesność, skuteczność, sprawność działań, sprawczość i normalność.

Szef rządu podkreślał, że pójście na wybory jest ważne, „by w Polsce było i nowocześnie, i żebyśmy opierali nasze działania o tradycje, o naszą wspaniałą historię, tożsamość, ale też żebyśmy po prostu budowali normalne państwo” – zaznaczył.

RIRM

drukuj