fot. Krystian Maj/KPRM/https://twitter.com/PremierRP

Premier M. Morawiecki spotkał się w Madrycie z przedstawicielami Polonii

Premier Mateusz Morawiecki na rozpoczęcie swojej dwudniowej wizyty w Hiszpanii spotkał się w ambasadzie RP w Madrycie z przedstawicielami Polonii – poinformowała w niedzielę wieczorem kancelaria premiera.

Premier Mateusz Morawiecki od niedzieli przebywa z wizytą w Hiszpanii; w poniedziałek weźmie udział m.in. w polsko-hiszpańskich konsultacjach międzyrządowych.

W niedzielę szef polskiego rządu spotkał się w ambasadzie RP w Madrycie z przedstawicielami Polonii. Fragmenty wypowiedzi szefa rządu opublikowała na Twitterze kancelaria premiera.

Mateusz Morawiecki podczas spotkania podkreślał przechowywanie pamięci o ojczyźnie przez przedstawicieli Polonii, dziękował za krzewienie polskiej kultury i organizowanie życia kulturalnego, w tym prowadzenie sobotnich szkół języka polskiego w tym kraju.

Jesteście kustoszami polskiej pamięci, którzy mają dbać o wychowanie polskich pokoleń. Choć na obczyźnie to w duchu bliskim naszej Ojczyźnie. Obowiązek patriotyczny nie kończy się na granicach Polski – mówił Mateusz Morawiecki.

Hiszpania, choć daleko od Polski, jest z Polską związania nieoczywistymi nićmi. My dostrzegamy ich coraz więcej. One powodują, że jesteśmy silniejsi w Unii Europejskiej – i Polska i Hiszpania – podkreślił premier RP.

Bardzo serdecznie dziękuję państwu za to co robicie dla Polski w dalekiej Hiszpanii. Jestem przekonany, że dzięki Wam Polska będzie korzystać z Waszego wsparcia, serca i dbałości o polską kulturę. Do zobaczenia w Polsce – dodał Mateusz Morawiecki.

Tuż przed dzisiejszymi polsko-hiszpańskimi konsultacjami międzyrządowymi szef polskiego rządu spotka się także z przedstawicielami hiszpańskich przedsiębiorców.

PAP/TV Trwam News

drukuj