fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Premier M. Morawiecki: Polska i Chorwacja będą wspólnie zabiegać o jak najlepszy budżet dla Europy Środkowej

Polska i Chorwacja będą wspólnie zabiegać o jak najlepszy budżet dla Europy Środkowej – poinformował premier Mateusz Morawiecki, który spotkał się w czwartek ze swoim chorwackim odpowiednikiem Andrejem Plenkovićem.  

Mateusz Morawiecki podkreślił w czwartek, że Polska i Chorwacja to zaprzyjaźnione kraje, które razem walczą o wspólne interesy na arenie międzynarodowej.

– Polska i Chorwacja zawsze były bardzo zaprzyjaźnionymi krajami, ale w szczególności ostatni czas; czas, kiedy jesteśmy razem w Unii Europejskiej, pokazuje, jakie mamy wspólne interesy, jaką solidarność możemy nawzajem sobie okazywać. Tak będzie się na pewno działo w kontekście kluczowego procesu, który jest przed nami; procesu negocjacji budżetowych, na kolejną perspektywą budżetową Unii Europejskiej – zaznaczył szef polskiego rządu.

– Omówiliśmy dzisiaj z panem premierem Plenkovićem naszą strategię, w jaki sposób powinniśmy przekonywać naszych partnerów, żeby budżet dla Europy Środkowej jest równocześnie dobrym budżetem dla całej UE, ponieważ wyrównywanie poziomu rozwoju, poprawa infrastruktury, zwiększa to, co jest ważne dla podnoszenia konkurencyjności całego kontynentu – dodał Mateusz Morawiecki.

TV Trwam News/RIRM

drukuj