fot. PAP/Art Service

Premier M. Morawiecki: cieszę się, że kreatywność jest dzisiaj przekładana na modele biznesowe

Cieszę się, że kreatywność jest dzisiaj przekładana na modele biznesowe – podkreślił premier Mateusz Morawiecki, który w czwartek odwiedził Krakowski Park Technologiczny. Dodał, że KPT jest przykładek tego, w jaki sposób inwestycje ze wsparciem państwa potrafią zmieniać otoczenie biznesowe.

„Serce rośnie, kiedy patrzy się, w jaki sposób ta polska wyobraźnia, fantazja, potrafi pomagać przedsiębiorcom w osiąganiu coraz to nowych obszarów doskonałości, dotarcia do klientów, dotarcia do rynku. Tutaj to naocznie można zobaczyć, można tego doświadczyć” – powiedział szef rządu podczas konferencji prasowej w Krakowskim Parku Technologicznym.

„Krakowski Park Technologiczny, a jednocześnie też cała strefa ekonomiczna, która rozwija się niezwykle dynamicznie, jest przykładem tego, w jaki sposób inwestycje ze wsparciem państwa potrafią zmieniać otoczenie biznesowe, otoczenie gospodarcze” – zauważył premier.

Dodał, że do połowy roku cała strefa ekonomiczna przyciągnęła 1,5 mld zł nowych inwestycji.

„To pokazuje, jak jest atrakcyjność dla całego świata małopolskiego, tego ekosystemu biznesowego, który udało się tutaj stworzyć” – powiedział.

„Jestem przeszczęśliwy, że Małopolska, że Kraków, potrafi na cały świat sprzedawać swoje super innowacyjne produkty” – podkreślił Mateusz Morawiecki.

„My często szczycimy się taką ułańską fantazją, albo wyobraźnią wielką i cieszę się, że ta wyobraźnia, że kreatywność jest dzisiaj przekładana na modele biznesowe, na konkretne kanały dystrybucji, dotarcia do klientów ze swoimi innowacyjnymi produktami” – zaznaczył.

PAP/RIRM

drukuj