fot. twitter/Senat RP

Premier M. Morawiecki apeluje do marszałka Senatu o jak najszybsze przyjęcie pakietu antykryzysowego

Premier Mateusz Morawiecki apeluje do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego o jak najszybsze zwołanie posiedzenia izby i przyjęcie pakietu antykryzysowego.

Sejm obradował od piątku, procedując pakiet antykryzysowy i zgłoszone do niego poprawki. Prace zakończyły się po godz. 6.00 rano.

Za ustawą głosowało 343 posłów, przeciw było 73, od głosu wstrzymało się 19. Wcześniej spośród zgłoszonych do projektu poprawek Sejm przyjął te przygotowane przez PiS oraz jedną z propozycji Lewicy.

Teraz projekt trafi do Senatu. Szef rządu wskazał, że konieczne jest jak najszybsze procedowanie pakietu.

– Nie tylko każdy dzień się liczy – każda godzina się liczy. Dlatego bardzo proszę marszałka Senatu, żeby zwołał Senat najlepiej jeszcze dzisiaj, jak najszybciej. Najlepiej, żeby nie tracić żadnej godziny, ponieważ od uchwalenia tej tarczy zależy, ile przedsiębiorstw będzie w stanie ocalić swój biznes, ocalić swój dorobek, bardzo często dorobek życia, a w ślad za tym, ile miejsc pracy ocalimy. Odłóżmy do lamusa przepychanki, różne zaczepki, które tutaj padały przez ostatnie siedem godzin – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Z informacji przekazanej przez służby informacyjne Senatu wynika, że izba zbierze się dopiero we wtorek o godz. 13.00. Posiedzenie, pomimo apeli senatorów PiS, nie odbędzie się zdalnie. Senatorowie obradować będą w trzech salach: sali plenarnej, sali 217 oraz sali 182.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj