Premier: Od jakości polityki senioralnej zależy jakość innych dziedzin

Od jakości polityki wobec starszego pokolenia zależy jakość wszystkich innych polityk polskiego państwa – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

„Polityka senioralna jest polityką wszechogarniającą; na nią się składa polityka demograficzna, polityka edukacyjna, polityka rodzinna, polityka prorodzinna, polityka rozwojowa również. To wszystko jest część polityki senioralnej” – powiedział szef rządu.

Mateusz Morawiecki wskazał, że „od jakości polityki wobec starszego pokolenia zależy jakość wszystkich innych polityk polskiego państwa”.

„Chcemy podejść do starszego pokolenia z otwartymi dłońmi i jak najwięcej ich wspierać. Młodsi ludzie szybciej potrafią biegać, ale starsi lepiej znają drogę. To doświadczenie ludzi starszych pozwala odnajdywać w życiu lepsze ścieżki” – mówił premier.

Szef rządu podkreślał konieczność koncentracji wysiłków, by ułatwić seniorom życie.

„Miarą człowieczeństwa i jakości państwa jest to, w jaki sposób wspieramy starszych ludzi, jaka jest nasza polityka senioralna. Polityka senioralna to jeden z najważniejszych priorytetów, najważniejszych zadań dla naszego rządu” – zapewnił.

PAP/RIRM

drukuj