Premier Beata Szydło: Wsparcie dla rodzin będzie kontynuowane, priorytetem w 2017 będzie rozwój

Ten rok był poświęcony rodzinie. Priorytetem na przyszły rok będzie rozwój i gospodarka – podkreśliła premier Beata Szydło.

Dziś po raz ostatni w tym roku spotkała się Rada Ministrów. Szefowa polskiego rządu na konferencji prasowej podsumowała ostatnie 12 miesięcy. Podkreśliła, że PiS w tym czasie zajmował się sprawami zwykłych Polaków.

Premier Beata Szydło przypomniała, że rząd wprowadził programy: Rodzina „500 plus” i Mieszkanie Plus, minimalną płace na poziomie 2 tys. zł, płacę godzinową w wysokości 12 zł a także minimalną emeryturę na poziomie 1000 zł.  Ponadto zniesiono obowiązek szkolny dla dzieci sześcioletnich, a seniorzy otrzymali bezpłatne leki.

Prezes Rady Ministrów zwróciła uwagę, że mimo krzyków opozycji budżet wytrzymał takie wydatki.

– Ci, którzy dzisiaj krytykują i którzy krytykowali w grudniu 2015 roku budżet przygotowany przez Prawo i Sprawiedliwość, program Rodzina „500 plus”, Mieszkanie plus, obniżenie wieku emerytalnego, darmowe leki dla seniorów, którzy krytykowali to wszystko, co my zrealizowaliśmy, warto żeby odpowiedzieli Polakom, co robili z pieniędzmi publicznymi, co robili z pieniędzmi z budżetu państwa przez osiem lat, dlaczego te pieniądze wcześniej nie trafiały do obywateli – mówiła premier Beata Szydło.

Premier przypomniała także szczyt NATO, na którym zapadła decyzja o zwiększeniu bezpieczeństwa wschodniej flanki Sojuszu.

Szefowa rządu wspomniała także o Światowych Dniach Młodzieży z udziałem Ojca Św. Franciszka.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl